Duše prekliatych

2DCS

21. 9. Saturday

6,00 20:00

Director: Damian McCarthy  •  Cast: Gwilym Lee, Carolyn Bracken, Tadhg Murphy, Steve Wall

Duše prekliatych / Oddity (2024) je nový Írsky hororový thriller od režiséra Damiana Mc Carthyho (Caveat). Film si už získal uznanie na filmovom festivale South by Southwest, kde vyhral cenu divákov v sekcii Midnighter.

V hlavnej úlohe sa predstaví Carolyn Bracken ako okultistka Darcy, ktorá smúti nad vraždou svojej sestry Dani. Odhodlaná pomstiť jej smrť, Darcy využíva dedičné prekliate predmety ako nástroje svojej pomsty. Film sa vyznačuje strašidelnou atmosférou s prvkami puzzle box hororu.

Duše prekliatych získal aj pozitívne ohlasy od kritikov na festivale SXSW

Násilie