5 október

Hrajú:Ján Kollár, Vladimír Kollár, Barbora Katriňáková, Ján Doboš
Premiéra:18. máj 2017
Žáner:Dokument

Tichý príbeh o mužovi, bratovi Martina Kollára, a jeho ceste na dôležitú operáciu, ktorá ho čaká 5. októbra.

Hrajú: Ján Kollár, Vladimír Kollár, Barbora Katriňáková, Ján Doboš  •  Réžia: Martin Kollár  •  Scenár: Martin Kollár

Tichý príbeh o mužovi, ktorý čaká na dôležitú operáciu. Keď sa dozvie, že mu možno ostáva iba pár mesiacov života, vydá sa na cestu bez cieľa, no s „konečným termínom“, ktorým je 5. október. Je to príbeh o hľadaní miesta na svete, o tom, aké je ťažké opäť si nájsť domov. Cesty hlavného hrdinu sú kombináciou útekov a stavov absolútneho pokoja. Sú útekmi pred sebou samým, neznesiteľnými situáciami a počasím, naplnené zháňaním peňazí a každodenným hľadaním miesta na prespanie. Sú kontaktom s ľuďmi, ktorých hrdina stretáva a ktorým rozpráva o svojich cestách. Sú vyjadrením jeho špeciálneho spôsobu prepojenia s prírodou a so zvieratami. A v neposlednom rade je tento film príbehom jedného brata.

Rok výroby: 2016
Dátum lokálnej premiéry: 18. máj 2017