Cez kosti mŕtvych (Febiofest)

2DČT15
Réžia:Agnieszka Holland
Premiéra:15. marec 2017
Žáner:Dráma, Krimi, Mysteriózny

Réžia: Agnieszka Holland

Film Cez kosti mŕtvych predstavuje, prekračujúc všetky príbehové a žánrové hranice, netypickú hlavnú hrdinku. Je ňou Janina Duszejko, postaršia žena, veľká milovníčka a ochrankyňa zvierat, ktorá žije osamotene v Klodzkej kotline, kde sa v krátkom čase odohrá séria vrážd. Janina je presvedčená, že vie kto (alebo čo) je vinníkom, no nikto jej neverí. Film, ktorý by sa podľa režisérky mohol volať aj „Táto krajina nie je pre staré ženské“, ukazuje netradičným, v niektorých momentoch až provokatívnym spôsobom, kam môže siahať ľudská brutalita nielen voči zvieratám, ale aj voči outsiderom.

Rok výroby: 2017
Dátum lokálnej premiéry: 15. marec 2017