Operácia Anthropoid

Hrajú:Cillian Murphy, Jamie Dornan, Charlotte Le Bon, Aňa Geislerová
Premiéra:6. október 2016
Žáner:Vojnový, Triler, Historický, Životopisný

Napínavý film sleduje dvoch výsadkárov z československého zahraničného odboja, Jozefa Gabčíka a Jana Kubiša, ktorí musia nájsť spôsob, ako zavraždiť muža všeobecne považovaného za možného nástupcu Adolfa Hitlera.

Réžia: Sean Ellis  •  Scenár: Sean Ellis, Anthony Frewin  •  Kamera: Sean Ellis  •  Hudba: Robin Foster  •  Hrajú: Cillian Murphy, Jamie Dornan, Charlotte Le Bon, Aňa Geislerová, Toby Jones, Harry Lloyd, Alena Mihulová, Sam Keeley, Jan Budař, Ondřej Malý, Mish Boyko, Martin Hofmann, Václav Neužil ml., Bill Milner, Marcin Dorociński, Brian Caspe, Detlef Bothe, Karel Heřmánek ml., Pavel Řezníček, Jiří Šimek, Patrick Kalupa, Igor Bareš, Marek Pospíchal, Pavel Mareš, Justin Svoboda

Filmové spracovanie významnej udalosti českých a slovenských dejín, skutočnej operácie Anthropoid, namierenej proti jednému z najvýznamnejších mužov Tretej ríše a hlavnému strojcovi myšlienky „konečného riešenia“ židovskej otázky, Reinhardovi Heydrichovi. Vláda teroru vodcu okupačných nacistických síl v protektoráte Čechy a Morava prinútila spojencov v Londýne k naplánovaniu prísne tajnej misie, ktorá mala navždy zmeniť tvár Európy.

Rok výroby: 2016
Dátum lokálnej premiéry: 6. október 2016