Pirko

Hrajú:Dominika Zeleníková, Martin Finger, Bolek Polívka, Lucia Klein Svoboda
Premiéra:6. október 2016
Žáner:Dráma

Príbeh o sile, ktorá sa zrodila z ničoho. Film o veciach, ktoré sú v našej spoločnosti tabu. Som pierko, nedokážem sa brániť vetru

Réžia: Lucia Klein Svoboda, Petr Klein Svoboda  •  Scenár: Lucia Klein Svoboda  •  Kamera: Asen Šopov  •  Hudba: Ľubica Malachovská Čekovská  •  Hrajú: Dominika Zeleníková, Martin Finger, Bolek Polívka, Lucia Klein Svoboda, Jan Plouhar, Štěpán Kozub, Juraj Igonda

Martina alias Shakira vyrástla v detskom domove. Svojich biologických rodičov nikdy nepoznala, predstavy o svete tam „vonku“ nasávala z televíznych seriálov. A potom konečne nadišiel deň jej osemnástych narodenín. Vyslobodenie a vstupenka do vysnívaného života, pár peňazí v obálke a amulet od kamarádky na krku. S hlavou plnou naivných predstáv vyrazila do veľkého sveta, v prvom rade však za Romanom, láskou z decáku. Život nabral rýchly spád... a prišiel pád. Roman ju zatiahol do partičky zhulených mladých bezdomovcov, zlodejíčkov a kšeftárov, nakoniec ju sám predal pasákom. Blonďatý operený anjel sa stal len perspektívnym zdrojom príjmov. Podľa toho sa s Martinou aj zaobchádzalo. Hrubé násilie, brutálne zneužívanie, drogy, bezmocnosť… A potom konečne útek. A nádej. Martina s obdivuhodnou urputnosťou bojuje o svoju šancu na šťastie... a nájde ho tam, kde by to asi málokto čakal.

Rok výroby: 2015
Dátum lokálnej premiéry: 6. október 2016